825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu w I LO

         18 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Krasnostawskiego. Kandydatami byli: Milena Lis, Jakub Starzyński i Maja Wieleba.

         Nasza szkoła ma przydzielone dwa mandaty. Największą liczbę głosów otrzymali: Milena Lis i Jakub Starzyński.

         Wybory odbywały się na wzór rzeczywistych wyborów samorządowych, a wszystkie działania przebiegały pod okiem komisji w składzie: p. Karolina Koman-Warda, Magdalena Maklakiewicz i Rafał Dziedzic.

         Oddanie głosu w wyborach do Młodzieżowej Rady Powiatu jest prawdziwą lekcją samorządności i odpowiedzialności, ponieważ uświadamia, że decyzja jednostki wpływa na życie całego społeczeństwa. Będzie się to odzwierciedlać w dorosłym życiu uczniów, kiedy osiągną pełnoletniość i wezmą udział np. w głosowaniu na prezydenta kraju. Uczymy się więc w ten sposób odpowiedzialności obywatelskiej.

         Wybranym członkom MRP gratulujemy i życzymy sukcesów w działalności na rzecz społeczności lokalnej!

  

Znajdź nas!

Facebook             Instagram