825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

„Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą” – wojewódzka konferencja i wygrana w konkursie przedsiębiorczości!


        W czwartek, 24 listopada  2022 r. nauczycielka podstaw przedsiębiorczości p. Sylwia Wójcik-Wilkołazka wraz z uczennicami naszego liceum, Mileną Lis oraz Mają Wielebą, uczestniczyły w wojewódzkiej konferencji "Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą", która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Tematyka wydarzenia obejmowała zagadnienia związane z przedsiębiorczością i rynkiem pracy, rozwojem potencjału innowacyjności młodych Polaków, a także kwestie dotyczące planów wdrożenia przedmiotu Biznes i Zarządzanie do programu nauczania w szkołach średnich. Reprezentantki naszej szkoły miały okazję wysłuchać interesujących prelekcji oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych. Dodatkowo nasze uczennice mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości w konkursie zorganizowanym w ramach konferencji. Milena i Maja znalazły się w gronie laureatów, wygrywając cenne nagrody rzeczowe - tablety.
        Wydarzenie zorganizowane zostało przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie wraz z Fundacją Empiria i Wiedza, natomiast honorowym patronatem konferencję objęli: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.



Znajdź nas!

Facebook             Instagram