Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

PLAKAT

   

Droga Gimnazjalistko, Drogi Gimnazjalisto!!!

Przed Tobą bardzo ważny moment podejmowania decyzji edukacyjnej a I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie to bardzo dobry wybór.

Udostępniony został do Twojej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór.

  • Zaloguj się na stronie internetowej
    www.lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat
  • Przejrzyj ofertę I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować i wypełnij wniosek.

    WAŻNE!!!

Wydrukuj wypełniony wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym)
i przynieś go do sekretariatu I LO.

Zrób to najpóźniej do 15 czerwca 2018, do godziny 15:00

Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w naszej szkole.

  • Od 4 lipca 2018, od godziny 10:00 możesz sprawdzić listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia oraz, aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, dostarcz do sekretariatu szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Należy to zrobić do 6 lipca 2018, do godziny 14:00.

Nie czekaj do ostatniej chwili!

Jagiełło – szkoła sukcesu. Dołącz do nas!

   

perspektywy 2018

   

II edycja konkursu prawniczego „Sprzeciw!”

Opublikowano: środa, 20, styczeń 2016 11:20


12 stycznia 2016 r. o godz. 9.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbył się wykład inauguracyjny dla uczestników II edycji konkursu prawniczego „Sprzeciw!” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To jedyny konkurs tego typu w Polsce, który pozwala uczniom wcielić się w rolę uczestników procesu: stron, profesjonalnych pełnomocników i świadków.

   Podczas symulacji procesowych, rozgrywających się w specjalnie zaadaptowanych salach, będą mieć oni niepowtarzalną okazję, by zaprezentować wiedzę na temat przepisów prawa, wykazać się sztuką argumentacji i szybkością reakcji – tym, co cechuje każdego dobrego prawnika. W wykładzie wzięli udział uczniowie naszego liceum: Arkadiusz Fidecki, Julia Gleń, Paweł Goncikowski, Martyna Marczewska, Wojciech Rogowski i Joanna Wypych pod opieką pani Anny Patejuk. Wykład miał na celu zapoznanie uczestników nie tylko z regułami rządzącymi postępowaniem przed sądem powszechnym, rolą profesjonalnego pełnomocnika w procesie, prawniczymi ścieżkami zawodowymi, ale także dał wskazówki niezbędne do stworzenia pisma procesowego, na podstawie kazusu, które ma być podstawą do zakwalifikowania drużyny do II etapu. W kolejnym etapie będą wyłonione w ten sposób 6-osobowe składy z poszczególnych szkół , które będą musiały odpowiedzieć na pismo strony przeciwnej, następnie zostaną zaproszone do wzięcia udziału w symulacjach półfinałowych. Nasi uczniowie z wielką ochotą już zabrali się do pracy nad aktem oskarżenia.

Życzymy powodzenia w konkursowych zmaganiach!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

Facebook  

   

pomnik

   

brazowe liceum 2017 net

 

   
Copyright © 2018 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie