Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Podsumowanie działalności Akademii Programowania

Opublikowano: poniedziałek, 01, luty 2016 22:21


W naszej szkole odbywały się zajęcia nauki programowania w języku C++ w ramach Ogólnoplskiej Akademii Programowania organizowanej przez stowarzyszenie "TALENT" z Gdyni. Byliśmy jedną z ponad dwustu placowek oświatowych w Polsce, które podjęły się nauki programowania uczniów chcących rozwijać swoje informatyczne zainteresowania oraz przygotowujących się do startu w różnych konkursach informatycznych. Zajęcia były przeznaczone dla uczniów szkół podstawowowych, gimnazjalnych oraz licealnych. W zależności od stopnia posiadanych umiejętności uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: grupę dla uczniów z postawowym zasobem wiadomości i umiejętności programowania oraz grupę uczniów zaawanowanych w sztuce programowania w języku C++. W zajęciach systemtycznie uczestniczyło ponad dwudziestu uczniów w poniedziałki i środy po godzine 15.00. Lącznie zorganizowano 32 godziny zajęć praktycznych z nauki programowania w języku C++. Instruktorami na zajęciach Akademii Programowania byli: Maciej Sypetkowski uczeń III klasy o profilu informatycznym, laureat olimpiad informatycznych w roku 2014 i 2015 oraz Andrzej Wojtaszek - nauczyciel informatyki I LO w Krasnymstawie.

Mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji Ogólnopolskiej Akademii Programowania  nasza szkoła  będzie mogła uczestniczyć w warsztatach nauki programowania. Chcemy w niej  rozszerzyć naukę języków programowania o języki tworzenia stron internetowych oraz  języki wspomagające tworzenie animacji.

 

IMG 20150916 162806

 

IMG 20150921 165920

 

IMG 20150921 165936

 

IMG 20150928 162739

 

IMG 20150930 154734

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

Facebook  

   

pomnik

   

brazowe liceum 2017 net

 

   
Copyright © 2019 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie