Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

PLAKAT

   

Droga Gimnazjalistko, Drogi Gimnazjalisto!!!

Przed Tobą bardzo ważny moment podejmowania decyzji edukacyjnej a I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie to bardzo dobry wybór.

Udostępniony został do Twojej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór.

  • Zaloguj się na stronie internetowej
    www.lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat
  • Przejrzyj ofertę I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować i wypełnij wniosek.

    WAŻNE!!!

Wydrukuj wypełniony wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym)
i przynieś go do sekretariatu I LO.

Zrób to najpóźniej do 15 czerwca 2018, do godziny 15:00

Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w naszej szkole.

  • Od 4 lipca 2018, od godziny 10:00 możesz sprawdzić listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia oraz, aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, dostarcz do sekretariatu szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Należy to zrobić do 6 lipca 2018, do godziny 14:00.

Nie czekaj do ostatniej chwili!

Jagiełło – szkoła sukcesu. Dołącz do nas!

   

perspektywy 2018

   

Narodowe czytanie w Jagielle!

Opublikowano: środa, 07, wrzesień 2016 13:47


5.09.2016r. społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji V Edycji akcji „NARODOWE CZYTANIE”, odbywającej się pod patronatem pary prezydenckiej RP. W roku poświęconym pisarzowi cała Polska czytała „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wyboru tekstu dokonali drogą głosowania sami czytelnicy.
   „Szkolne czytanie” otworzyła pani dyrektor Edyta Fidecka, która podkreśliła znaczenie obcowania z literaturą każdego człowieka.


   Prowadzący spotkanie, Kamil Dzida przybliżył zebranym genezę „Quo vadis”. Następnie wybrane fragmenty dzieła czytali reprezentanci poszczególnych klas.
   Z klas pierwszych wystąpili: Wojciech Dziedzic (Ia), Aleksandra Wolanin (Ibg), Paulina Jędrzejewska (Ibh) i Agata Mazurek (Ic).
   Z klas drugich interpretowali tekst: Łukasz Bojarczuk (IIa), Dominika Kamińska (IIb) i Izabela Ciechańska (IIc).
   Klasy trzecie reprezentowali: Kinga Galewska i Julia Gleń (IIIb) oraz Adam Franczak (IIIc).
   Jury w składzie: pani Anna Kosmowska, pani Anna Kowalska i pani Dorota Matysiak uznało, że najbardziej sugestywnie zinterpretował fragment „Quo vadis” Adam Franczak z klasy IIIc, który otrzymał pamiątkowy album. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani symbolicznym „piórem Sienkiewicza”, które pomoże posługiwać się polszczyzną co najmniej tak, jak czynił to Noblista.

   Kolejna edycja „Narodowego czytania” już za rok. Mamy nadzieję, że następnym razem młodzież z równym entuzjazmem weźmie udział w akcji.

                             Katarzyna Dudek, Julia Radecka, Wiktoria Zwarzyńska

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

Facebook  

   

pomnik

   

brazowe liceum 2017 net

 

   
Copyright © 2018 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie