Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Poznajemy medyczny Lublin

Opublikowano: piątek, 23, wrzesień 2016 18:5019 września 2016r. klasa II C wybrała się na wycieczkę do Lublina w ramach lekcji biologii.  Pierwszym przystankiem było Collegium Pharmaceuticum, gdzie uczniowie odbyli zajęcia na Wydziale Farmaceutyki z Oddziałem Analityki Medycznej. Poznali choroby wywoływane przez pierwotniaki atakujące krew człowieka oraz mieli okazję przyjrzeć się im z bliska. Prezentacji multimedialnej towarzyszyły ćwiczenia z mikroskopami.

Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądają „zdrowe” oraz uszkodzone przez pierwotniaki krwinki i dokonać ich porównania.
     Po przerwie uczestnicy wycieczki udali się do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr4, gdzie odbyli zajęcia na Wydziale Kardiologii. Tematem wykładu były zaburzenia prawidłowej pracy serca i stosowane w takich wypadkach stymulatory, inaczej rozruszniki. Uczniowie zapoznali się z budową rozruszników, zasadami ich działania oraz z historią powstania. Mieli okazję z bliska przyjrzeć się wspomnianym stymulatorom serca oraz zapoznać się z nowinkami technicznymi w tej dziedzinie medycyny.
    Wycieczkę zorganizowała nauczycielka biologii pani Elżbieta Kargul przy współudziale wychowawczyni klasy pani Doroty Matysiak.

                                                                    Karolina Koterwas, kl. IIC

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

Facebook  

   

pomnik

   

brazowe liceum 2017 net

 

   
Copyright © 2019 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie