Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

PLAKAT

   

Droga Gimnazjalistko, Drogi Gimnazjalisto!!!

Przed Tobą bardzo ważny moment podejmowania decyzji edukacyjnej a I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie to bardzo dobry wybór.

Udostępniony został do Twojej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór.

  • Zaloguj się na stronie internetowej
    www.lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat
  • Przejrzyj ofertę I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować i wypełnij wniosek.

    WAŻNE!!!

Wydrukuj wypełniony wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym)
i przynieś go do sekretariatu I LO.

Zrób to najpóźniej do 15 czerwca 2018, do godziny 15:00

Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w naszej szkole.

  • Od 4 lipca 2018, od godziny 10:00 możesz sprawdzić listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia oraz, aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, dostarcz do sekretariatu szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Należy to zrobić do 6 lipca 2018, do godziny 14:00.

Nie czekaj do ostatniej chwili!

Jagiełło – szkoła sukcesu. Dołącz do nas!

   

perspektywy 2018

   

Uniwersytecka lekcja w Jagielle - spotkanie z poezją Herberta

Opublikowano: piątek, 02, marzec 2018 09:49


     26 lutego 2018 r. w I LO im. Władysława Jagiełły gościł prof. dr hab. Roman Doktór – pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wizyta Pana Profesora w I LO była możliwa dzięki przedsięwzięciu edukacyjnemu (skierowanemu do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych) „Książka z plecaka”, którego inicjatorem i koordynatorem jest pracownik Instytutu Filologii Polskiej (Katedry Literatury Współczesnej) Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dr hab. Lech Giemza.
      Pan Profesor przeprowadził zajęcia dla młodzieży, które poświęcone były analizie i interpretacji wiersza Zbigniewa Herberta. Spotkanie trwało 90 minut, było symulacją uniwersyteckich warsztatów z elementami wykładu, na bazie  wiedzy
i umiejętności uczniów liceum. Wzięła w nich udział przede wszystkim młodzież
z klas humanistycznych oraz nauczycielki języka polskiego. Nietypowa lekcja bardzo podobała się wszystkim uczestnikom.

 


    Pierwsza część zajęć była oparta na analizie wiersza pt. „Węgrom 1956” z II tomu poezji „Hermes, pies i gwiazda” Z. Herberta. Pan Profesor na wstępie omówił kilka zagadnień teoretycznych dotyczących poezji. Następnie wspólnie z uczniami dokonał szczegółowej analizy utworu, wzbogaconej o liczne dyskusje naukowe. Pan Profesor mówił o wierszu w pasjonujący sposób, wzbudzając w słuchaczach zainteresowanie. Zanim uczniowie zdążyli się obejrzeć, pierwsza lekcja szybko minęła – w bardzo miłej atmosferze.
    Druga część warsztatów była poświęcona interpretacji wiersza. Wówczas uczniowie mieli okazję wykazać się wyobraźnią oraz znajomością historii. Wspólnie z Panem Profesorem, w drodze otwartej dyskusji, rozważali odwołania do wydarzeń historycznych. W oparciu o wskazówki  starali się zinterpretować utwór. Uczniowie chętnie zabierali głos i przedstawiali swoje pomysły. Prowadzący odpowiednio komentował każdą z propozycji i wspólnie udało się dotrzeć do właściwych konkluzji.
Na sam koniec Pan Profesor omówił kilka zagadnień historycznych, związanych
z omawianym utworem, co było interesującym podsumowaniem i zwieńczeniem zajęć.

     Uczniowie wyszli z lekcji zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.
Z niecierpliwością będą czekali na kolejną możliwość uczestniczenia w tak niezwykłych zajęciach.
Koordynatorem wydarzenia była p. Dorota Matysiak.

                                        Uczestniczka zajęć - Karolina Koterwas, klasa IIIC

  

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

Facebook  

   

pomnik

   

brazowe liceum 2017 net

 

   
Copyright © 2018 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie