Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

PLAKAT

   

Droga Gimnazjalistko, Drogi Gimnazjalisto!!!

Przed Tobą bardzo ważny moment podejmowania decyzji edukacyjnej a I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie to bardzo dobry wybór.

Udostępniony został do Twojej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór.

  • Zaloguj się na stronie internetowej
    www.lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat
  • Przejrzyj ofertę I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować i wypełnij wniosek.

    WAŻNE!!!

Wydrukuj wypełniony wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym)
i przynieś go do sekretariatu I LO.

Zrób to najpóźniej do 15 czerwca 2018, do godziny 15:00

Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w naszej szkole.

  • Od 4 lipca 2018, od godziny 10:00 możesz sprawdzić listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia oraz, aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, dostarcz do sekretariatu szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Należy to zrobić do 6 lipca 2018, do godziny 14:00.

Nie czekaj do ostatniej chwili!

Jagiełło – szkoła sukcesu. Dołącz do nas!

   

perspektywy 2018

   

Uczymy się programowania od najlepszych - Konferencja „Check IT”!

Opublikowano: piątek, 09, marzec 2018 22:40


    

     O tym, w jakiej branży na Lubelszczyźnie można zarabiać największe pieniądze
i dlaczego jest to IT, a także o tym, dlaczego warto uczyć się informatyki i o wielu innych interesujących zagadnieniach związanych z branżą informatyczną i nowymi technologiami mogli się dowiedzieć uczestnicy konferencji „Check IT”, która odbyła się 6 marca br. w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.
 To już piąta edycja jednego z największych wydarzeń informatycznych na Lubelszczyźnie. Tradycyjnie grupa kilkudziesięciu młodych programistów z naszego Liceum wraz z opiekunami uczestniczyła w prowadzonych tam wykładach i warsztatach. W tym roku uczniowie poznali zagrożenia wynikające z korzystania z otwartych sieci WiFi oraz sposoby zabezpieczania się przed kradzieżą i przejęciem danych.

Dowiedzieli się, co tak naprawdę znaczy krypto waluta, w jaki sposób wpływa ona na światową gospodarkę i nasze codzienne życie. Poznali pracę znanych blogerów i youtuberów od kuchni i dowiedzieli się, jaką funkcję pełni content marketing w social mediach. Ponadto podczas warsztatów multimedialnych poznali podstawowe narzędzia do obróbki wideo w takim zakresie, aby mogli zacząć samodzielnie montować filmy. Na zajęciach programistycznych na przykładzie urządzeń Micro:bit poznali możliwości, jakie daje język programowania Python, a, wykorzystując technologię UWP firmy Microsoft, budowali programy działające nie tylko na komputer, ale również na urządzenia mobilne i konsolę. Nie zabrakło także warsztatów dotyczących tworzenia gier komputerowych z wykorzystaniem najpopularniejszego silnika do tworzenia gier – Unity, a także zajęć z obróbki grafiki przestrzennej i obsługi drukarki 3D.
    Konferencja „Check IT” jest organizowana w ramach projektu „Lubelska Wyżyna IT” realizowanego przez Urząd Miasta Lublin. W te wielorakie działania nakierowane na rozwój lubelskiej branży informatycznej już od kilku lat włącza się również I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Nasze Liceum uczestniczy w różnych ventach informatycznych, a na niektórych z nich nasi absolwenci występują w roli prelegentów lub pełnią funkcję organizatorów. W zakresie edukacji informatycznej współpracujemy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz wyższymi uczelniami, w tym m.in. z Politechniką Lubelską  i Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki, uczestnicząc we wspólnych projektach i programach informatycznych. Nasi uczniowie mają dostęp do zasobów DreamSpark, który umożliwia im bezpłatne legalne korzystanie z oprogramowania i narzędzi programistycznych oferowanych przez firmę Microsoft, a w klasach o profilu z rozszerzoną informatyką już drugi rok realizowana jest innowacja pedagogiczna z informatyki. Szkolnym koordynatorem realizowanych w Liceum programów informatycznych jest pan Marcin Wilkołazki, który był również organizatorem wyjazdu na wtorkową konferencję „Check IT”.  Opiekę nad uczniami sprawowali także: pani Karolina Koman, pani Tamara Koterwas oraz pan Andrzej Wojtaszek.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

Facebook  

   

pomnik

   

brazowe liceum 2017 net

 

   
Copyright © 2018 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie