Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

PLAKAT

   

Droga Gimnazjalistko, Drogi Gimnazjalisto!!!

Przed Tobą bardzo ważny moment podejmowania decyzji edukacyjnej a I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie to bardzo dobry wybór.

Udostępniony został do Twojej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór.

  • Zaloguj się na stronie internetowej
    www.lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat
  • Przejrzyj ofertę I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować i wypełnij wniosek.

    WAŻNE!!!

Wydrukuj wypełniony wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym)
i przynieś go do sekretariatu I LO.

Zrób to najpóźniej do 15 czerwca 2018, do godziny 15:00

Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w naszej szkole.

  • Od 4 lipca 2018, od godziny 10:00 możesz sprawdzić listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia oraz, aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, dostarcz do sekretariatu szkoły oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Należy to zrobić do 6 lipca 2018, do godziny 14:00.

Nie czekaj do ostatniej chwili!

Jagiełło – szkoła sukcesu. Dołącz do nas!

   

perspektywy 2018

   

Dzień Przedsiębiorczości początkiem kariery zawodowej naszych uczniów

Opublikowano: sobota, 05, maj 2018 18:39


      Do tradycji naszej szkoły należy już coroczny udział młodzieży w ogólnopolskim programie Dzień Przedsiębiorczości, który pomaga młodym ludziom dokonywać właściwych wyborów w zakresie ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.
     9 marca 2018 roku nasze liceum otrzymało tytuł laureata XIV edycji programu Dzień Przedsiębiorczości. Podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie otrzymaliśmy nagrodę z rąk  Anny Zalewskiej, Minister Edukacji  Narodowej.
     W obecną, XV edycję programu, młodzież zaangażowała się bardzo aktywnie. Uczniowie udali się z wizytą do wielu firm i instytucji, aby móc zweryfikować swoje wyobrażenia o pracy na wybranych stanowiskach w różnych zawodach. Popularnością wśród młodzieży cieszyły się między innymi takie zawody, jak: lekarz, pielęgniarka, grafik komputerowy, prokurator, sędzia, nauczyciel, policjant.

W czasie Dnia Przedsiębiorczości uczniowie licznie odwiedzili Prokuraturę Rejonową, Komendę Powiatową Policji w Krasnymstawie, Sąd Rejonowy, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne, przedszkola, urzędy, zakłady kosmetyczne i wiele innych firm.
     Kilkugodzinne wizyty w instytucjach i firmach pozwoliły młodzieży zapoznać się ze specyfiką różnych zawodów i stanowisk pracy. Dzięki wolontariuszom uczniowie zostali zapoznani  z zakresem obowiązków, zadaniami na danym stanowisku oraz mogli określić własne predyspozycje do wykonywania wybranego przez siebie zawodu.
     Dzień Przedsiębiorczości zbliżył do siebie szkoły i firmy działające głównie w lokalnym środowisku, stworzył szansę na partnerstwo w kształtowaniu przedsiębiorczych postaw młodych ludzi, którzy dzięki uczestnictwu w programie mogą połączyć naukę w szkole z praktycznym doświadczeniem.


                                                            Ewa Domańska,
                                           nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

Facebook  

   

pomnik

   

brazowe liceum 2017 net

 

   
Copyright © 2018 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie